1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Nest Bank czy ING - gdzie lepiej mieć konto?

Dyskusja w 'Konta internetowe' rozpoczęta przez użytkownika margo, 1 Kwiecień 2017.

 1. margo

  margo Guest

  Bankowość w naszym kraju jest stale na coraz lepszym poziomie w związku z tym i ja szukam dla siebie nowych rozwiązań i banku, który w końcu spełni moje oczekiwania. Obecnie zainteresowała mnie oferta dwóch różnych banków. I dlatego chciałbym się poradzić, na jakie konto się zdecydować i którą ofertę wybrać. Tak więc co będzie lepsze Nest bank czy Ing?
   
 2. Majestat

  Majestat New Member

  Dołączył:
  19 Październik 2015
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Nie lubię wiązać się z żadnymi firmami na długi czas. Dlatego nie mam żadnych abonamentów. I również pod tym względem zastanawiam się, czy rzeczywiście z taką łatwością można złożyć wypowiedzenie z umowy o konto osobiste w Nest Banku?

  Teoretycznie wszędzie w ciągu 30 dni umowa przestaje być nieważna. Ale jak jest tutaj?

  Czy wystarczy do nich wysłać jakiś zwykły wniosek, czy wymagane są jakieś specjalne formularze? Wolę sobie przygotować otwartą furtkę, niż później żałować podjętej decyzji, z której nie można się wycofać.

  Co do nest banku tutaj masz opinie:
  Nest Bank i rodzinne oszczędzanie
  Nest Bank najlepszy? Moja opinia
   
 3. Paliko

  Paliko New Member

  Dołączył:
  2 Listopad 2015
  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Wiadomo, każdy przedstawiciel będzie bronił za wszelką cenę swojego banku. Dlatego tutaj chcę poznać w miarę autentyczne opinie bez żadnych reklam. Czy Nest Bank rzeczywiście się opłaca? Na ich stronie widnieje oferta, która reklamuje konto bankowe za 0 zł. I to dotyczy dosłownie wszystkiego. Nie wiem, czy tam czasem nie ma jakiegoś haczyka.

  Bo zwykle banki sobie biorą prowizję, jeśli w ciągu miesiąca nie dokonamy płatności kartą za określoną sumę pieniędzy. Jeśli i ten bank dokonuje takich potrąceń, to nie mamy do czynienia z niczym szczególnym.
   
 4. doradca

  doradca Guest

  Dwa banki, które przedstawiłeś to zupełnie inne bankowości, które opierają się na innych założeniach.

  ING to tradycyjny bank, który posiada nowoczesne oddziały oraz ma odpowiednie zaplecze finansowe i szeroki zakres produktów bankowych.

  Natomiast Nest Bank to typowy bank internetowy, który stawia jedynie na darmowe konta osobiste. Tak więc odpowiedź na pytanie czy Nest Bank czy ING przede wszystkim zależy od tego jakie masz potrzeby. Jeśli zależy Ci jedynie na darmowym koncie osobistym wybierz konto w Nest Banku.

  Jeśli w przyszłości chcesz korzystać z innych produktów bankowych takich jak konta oszczędnościowe czy kredyty wybierz ING, gdyż założone tam wcześniej konto będzie dla Ciebie dużym handicapem przy staraniu się o korzystną ofertę, gdy chodzi o inne produkty bankowe. Decyzja zależy więc tylko i wyłączenie od Twoich upodobań i potrzeb.
   
 5. Ewelina

  Ewelina New Member

  Dołączył:
  18 Kwiecień 2014
  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  0
  Płeć:
  Kobieta
  Oba banki mają bardzo dobrą ofertę, więc z każdej warto skorzystać. W alior jest taniej, ale INg jest bardziej znane, wiec tu juz zalezy na czym ci zalezy i czego szukasz.
   
 6. kataryniarz

  kataryniarz New Member

  Dołączył:
  9 Kwiecień 2014
  Wiadomości:
  22
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  0
  Płeć:
  Mężczyzna
  Jeśli mamy podzielić się własnymi doświadczeniami, to zdecydowanie polecałbym w tym miejscu ING. Jednakże jeśli zagłębić się w temat, to mamy na rynku wiele innych i do tego ciekawych ofert konta.
   
 7. Ojenusz

  Ojenusz New Member

  Dołączył:
  18 Listopad 2016
  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Szczerze? Ja bym proponował Orange Finanse. Jestem u nich od ponad roku. Moim zdaniem jeśli chodzi o bankowość mobilną Orange jest w tej chwili najbardziej rozsądnym wyborem. Konto jest faktycznie darmowe, więc nie będą irytować przedziwne opłaty z czapy pobierane przez bank. Aplikacja jest całkiem sympatyczna. Wygodnie się ją obsługuje. Co prawda nie miałem styczności z innymi programami tego typu, ale ważne jest, że aplikacja Orange nie denerwuje i jest przejrzysta. Zabezpiecza ją kod, a to wpływa na bezpieczeństwo. Orange dodaje do swojej oferty program rabatowy, czyli oprócz zniżki na fakturze - jeśli jesteś klientem telefonii Orange - otrzymujesz również zniżki w sklepach i w punktach usługowych, z którymi Orange współpracuje. W skrócie idziesz do TelePizza, zamawiasz jedzenie i płacisz kartą. Wówczas nabija się zniżka. Nie pamiętam ile dokładnie wynosi, na stronie usługodawcy jest więcej informacji i spis tych placówek. Sam z tego korzystam i jestem zadowolony.
   
 8. Sangitek

  Sangitek New Member

  Dołączył:
  29 Kwiecień 2014
  Wiadomości:
  31
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Kobieta
  Miejscowość:
  Bytom
  Zdecydowanie wybieram Bank Nest - ich darmowe konto przykuwa moją uwagę , a dodatkowe usługi jak wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe i darmowe konto walutowe są po prostu świietnym dopełnieniem...
   
 9. Marta

  Marta Guest

  Chociaż obie oferty są interesujące , to ja wybrałabym Nest Bank - tak jak większość społeczeństwa kieruję się darmową obsługą i prowadzeniem oraz rabatom i zwrotm za zakupy np. allegro...
   
 10. Juras

  Juras New Member

  Dołączył:
  27 Maj 2014
  Wiadomości:
  29
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  0
  Popieram przedmówczynię Nest Bank bije wszystko na głowę. Przelewy natychmiastowe to bardzo dobra funkcjonalność na wakacje darmowe zagraniczne bankomaty też się przydadzą. Ja ze swej strony polecał bym w sumie też Aliora, ale pod własną marką Konto Wyższej Jakości. Wszystko za darmo przez 5 lat nie wiem tylko jak Twoje dochody? Wymaganiem jest 2500 comiesięcznych wpływów lub 700 zł transakcji kartowych.
   
 11. Naukan

  Naukan New Member

  Dołączył:
  21 Maj 2014
  Wiadomości:
  29
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Zawód:
  Jeszcze się uczę w szkole
  Miejscowość:
  Poznań
  Z doświadczenia wiem, że jeśli dany bank da komuś 100 zł, to będzie musiał je zabrać prędzej czy później. Nie mówię teraz o ING, ale miałem już doświadczenie z różnymi premiami, dodatkami, nagrodami. Jeśli ludzie w to wierzą, to ich sprawa.
  Ja wolę czyste zasady - nic nie dostaję w prezentach, ale tez za nich nie muszę płacić, bo to że bank ma moje pieniądze na koncie, jest także profitem dla niego.
  Bank obraca naszymi pieniędzmi i zarabia dzięki nim, między innymi na kredytach i pożyczkach. One nie leża sobie na koncie i nie czekają aż je wypłacimy. Więc banki niech nie będą aż tak pazerne, żeby płacić im za kartę, za konto i za wypłaty z bankomatów, bo to ich nic nie kosztuje, a zdzierają kasę z nas.
   
 12. Naukan

  Naukan New Member

  Dołączył:
  21 Maj 2014
  Wiadomości:
  29
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Zawód:
  Jeszcze się uczę w szkole
  Miejscowość:
  Poznań
  Justynka, ale co jest takiego lepszego w tym momencie w ING od Nest Banku? Weźmy oszczędzanie na przykład. Na koncie oszczędnościowym w ING masz chyba lokatę 2,5%, a na koncie oszczędnościowym w Nest Banku jest obecnie 4% pomimo niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji.
  Na pewno jest to oferta godna przetestowania. Nie mówię obligatoryjnie, że jest to najlepsze konto w Polsce, bo o kilka rzeczy by się można doczepić, ale oferta Nest Banku jest naprawdę dobra.
  Nie wiem jeszcze jak jest u nich z kwestią kredytów gotówkowych, ale na pewno do tego dojdę na dniach.
   
 13. Justynka

  Justynka New Member

  Dołączył:
  13 Marzec 2014
  Wiadomości:
  21
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Ja myślę, że obydwa te konta mają bardzo podobną ofertę bo oba są w sumie darmowe - tyle, że Bank ING jest chyba bardziej znany bo szczerze sama powiem, że o Nest Banku dowiedziałam się z forum internetowo - jakoś reklam w tv chyba nie mają.
  Gdzie lepiej?
  Ja bym wybrała raczej konto direct w ING - macie tam znacznie lepszy interfejs bo podobno w Nest banku się często zacina także tutaj plus dla ing. Jesli chodzi o koszty to tutaj pewnie podobnie bo oba konta sa darmowe więc tutaj nie ma róznicy - tak więc mój wybór dla ing
   
 14. mikol

  mikol Guest

  Tanszy na pewno bedzie Nest
   
 15. vojtec

  vojtec Member

  Dołączył:
  22 Wrzesień 2014
  Wiadomości:
  71
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  6
  Płeć:
  Mężczyzna
Podobne tematy: Nest Bank
Forum Tytuł Data
Rachunki osobiste Nest Bank 14 Grudzień 2018
Konta internetowe Nest Bank kiedy dostane karte? 18 Luty 2017
Rachunki - forum ogólne Nest Bank czy za darmo? Wszystko? 18 Marzec 2017
Rachunki osobiste Orange Finanse czy Nest Bank - co wybrać, jakie konto lepsze, opinie 1 Marzec 2017
Rachunki osobiste NEST Bank czy mBANK - proszę o opinie, gdzie lepiej mieć konto 28 Czerwiec 2017
Rachunki osobiste Czy konto Nest Bank jest darmowe? Całkowicie w 100%, bez haczyków? 8 Październik 2016
Opinie o kontach bankowych Nest Bank opinie - jakie warunki ma ich konto bankowe? 8 Luty 2017

Poleć tę stronę