1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Smart Bank kiedy dostane karte?

Dyskusja w 'Konta internetowe' rozpoczęta przez użytkownika bonyś, 18 Kwiecień 2014.

 1. bonyś

  bonyś Guest

  Chcę założyć konto przez Internet, ale boję się, że długo nie dostanę karty bankomatowej. Kiedy w Smart Banku dostanę kartę, jeśli zarejestruję się teraz?
   
  Last edited by a moderator: 9 Lipiec 2015
 2. bankowiec

  bankowiec Guest

  Na to pytanie nie da się odpowiedzieć z całkowitą pewnością, że będzie to tego i tego dnia, o tej i o tej godzinie. To jest zawsze procedura i odbywa się ona tak samo w każdym banku w tym również w Banku Smart. Wszystko powinno być oczywiście „bez zbędnej zwłoki”, ale jak to jest w rzeczywistości, wszyscy wiemy. Najważniejsze jest to, że jeśli zarejestrujesz się wieczorem, musisz dołożyć jeden dzień, bo wszystko nie ruszy od razu, ale od następnego dnia. Czas powinien być mniej więcej taki sam, jak w przypadku wymiany karty na nową w przypadku zgubienia starej i jej zastrzeżenia. Przy wymianie wygląda to lepiej, bo bank z góry wie, kiedy termin ważności karty upływa i wysyła nową z wyprzedzeniem, a tutaj trzeba policzyć sobie kilka dni na to, że całe zlecenie musi być przyjęte i przetworzone. Odpowiadając krótko na pytanie, kiedy dostanę kartę w Smart Banku, można powiedzieć, że jak tylko kurier się z nią uwinie do mieszkania klienta, a doliczyć trzeba sobie do tego około dwa dni.
   
 3. krolowa.balu

  krolowa.balu New Member

  Dołączył:
  18 Kwiecień 2014
  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Kobieta
  Miej też na uwadze to, że smart bank to teraz nowy bank, więc czas oczekiwania może się wydłużyć znacznie. Więcej info jest na ich stronie.
   
 4. Jadwiga

  Jadwiga New Member

  Dołączył:
  18 Kwiecień 2014
  Wiadomości:
  27
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  0
  Płeć:
  Kobieta
  Ja bardzo krótko czekałam na kartę, była to kwestia kilku dni, ale to zależy od wysyłki i kiedy ją zamówisz. W weekendy nie wysyłają, więc znowu się wydłuży w tym czasie.
   
 5. vojtec

  vojtec Member

  Dołączył:
  22 Wrzesień 2014
  Wiadomości:
  70
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  6
  Płeć:
  Mężczyzna
  Karta dociera wciągu kilku dni.
   
 6. vojtec

  vojtec Member

  Dołączył:
  22 Wrzesień 2014
  Wiadomości:
  70
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  6
  Płeć:
  Mężczyzna
 7. Naukan

  Naukan New Member

  Dołączył:
  21 Maj 2014
  Wiadomości:
  29
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Zawód:
  Jeszcze się uczę w szkole
  Miejscowość:
  Poznań
  Ja się chętnie wypowiem na temat konta w Smart Bank i wyrażę swoją opinię.
  Co do karty bankomatowej do Smart Banku, to mi przyszła ona w jakieś 4 dni, ale już nie pamiętam, bo było to kawałek temu.
  Potwierdzam, że te podstawowe kwestie są naprawdę darmowe, czyli darmowa karta, darmowe konto i wypłaty z bankomatów.
  Jedyne co jest płatne, ale nie wiem czy ktoś w ogóle z tego korzysta, to dodatkowa karta jeśli mamy upoważnienie kogoś do konta. Ona kosztowałaby 5 zł, jednak tak jak mówię, na razie nie planuję nikogo upoważniać i z tego co wiem, to mało kto tak robi.
   
 8. Justynka

  Justynka New Member

  Dołączył:
  13 Marzec 2014
  Wiadomości:
  21
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  kartę dostaje się zwykle pocztą i to zawsze tak masz więc nie ma obawy zakładać konta przez internet i że się nie dostanie karty do konta. Dodatkowo powiem, że zakładałem konto osobiste w PEKAO z mamą dla niej w palcówce Banku i ona także kartę do konta dostała dopiero po jakimś tygodniu czasu pocztą - przychodzi na adres zameldowania - tylko ważne to żeby ją osobiście odebrać chyba...
  W smart Banku jest na pewno tak samo więc nie ma obaw. Z karta masz tak, że jest tłoczone na niej imię, nazwisko i inne dane dlatego w bankach nie wydają jej nigdy od ręki.
   
 9. Pikaczu

  Pikaczu New Member

  Dołączył:
  19 Październik 2015
  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  U mnie byłą taka sytuacja, że czekałem na kartę tydzień, więc mówię sobie ok - czeka sie do 14 dni, poczekałem drugi tydzień, ale karta ze smart banku nie przychodziła, więc zadzwoniłem do nich, ogólnie miły kontakt, dało się bez problemu dogadać i ustalić, że moja karta za pierwszym razem doszła, było awizo w skrzynce, ale nikt nie raczył odebrać, czyli moja wina. Wysłali bez problemu jeszcze raz.
  Kurier nie ma zbyt wiele wspólnego ze Smart Bankiem, więc odpowiedzialność jest tutaj po stronie kuriera. To tak jakby mieć do Was pretensję, że nie doszła przesyłka którą nadaliście, bo ktoś jej nie odebrał. Ostatecznie wszystko się skończyło dobrze i karta w kolejnych tygodniach do mnie doszła.
   
 10. Majestat

  Majestat New Member

  Dołączył:
  19 Październik 2015
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  A powiedzcie mi drogie dzieci, czy w Smart Banku jest tak, że jak już się dostanie tę kartę płatniczą i chce się nią płacić zbliżeniowo, to wtedy trzeba aktywować ten kanał płatności Paypass osobno? W ING jest taka sytuacja, że najpierw trzeba zapłacić kartą normalnie, żeby płatności zbliżeniowe się aktywowały.
  Nie wiem czemu tak jest, nie wyjaśniły mi tego panie zakładające konto w ING, natomiast wracając do Smart Banku, czy też jest coś takiego?
  Pytam, bo chciałbym uniknąć sytuacji w której chcę płacić zbliżeniowo po otrzymaniu karty, a tutaj odmowa...
   
 11. Miki

  Miki New Member

  Dołączył:
  2 Listopad 2015
  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Kobieta
  Tak pewnie tak bo to zabezpieczenie w formie aktywacji karty.
  Mój brat teraz miał w mBanku nowe konto i tak samo miał - niby karta za darmo i paypas automatycznie aktywowany ale pierwsza płatność musi być normalnie wykonana po to aby była potwierdzona pinem - wtedy karta automatycznie się aktywuje i aktywuje się tez paypass i wtedy już mozna płacić zbliżeniowo bez problemów.
  To standardowe zabezpieczenia kart płatniczych tak więc w smart koncie będzie taka sama sytuacja - tak więc nie zapominajcie pinu przy pierwszej płatności
   
 12. mikol

  mikol Guest

  Założyłem konto w bank smart - kiedy karta? Długo się czeka? No i w jakiej formie jest dostarczana?
   
 13. Omegras

  Omegras New Member

  Dołączył:
  18 Luty 2014
  Wiadomości:
  40
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  0
  Płeć:
  Kobieta
  Zawód:
  Bankowiec
  Miejscowość:
  Kielce
  Ja kartę do konto w smart banku dostałem w ciągu tygodnia droga pocztową - ważne jest to, żeby taka kartę odebrać samemu chyba że macie znajomego listonosza, który pozwoli żeby odbiór karty podpisał ktoś od was z rodziny bo normalnie to osobiście powinno się ja odebrać bo macie tam wszystkie kody do aktywacji karty itd...

  Później należy pamiętać o tym żeby ją aktywować w odpowiednim czasie bo jest na to wyznaczony termin - macie go podanego w kopercie, jeśli w tym czasie nie aktywujecie karty to już nie będzie się dało z niej korzystać.
   
 14. Wicki

  Wicki Guest

  Z tego co ja wiem, to karta do Smart Banku przychodzi jakoś do 7 dni, ale już nie pamiętam jak to było u mnie, bo zakładałem konto w Smart Bank jakieś 4 miesiace temu. Warto się pośpieszyć i założyć tam konto jak najszybciej, dlatego że później może się okazać, że bank będzie miał gorszą ofertę, a teraz można skorzystać choćby na lokacie, która jest prawdopodobnie jedną z najwyższych z możliwie dostępnych.
  Dlatego ja bym się nie zastanawiał, tylko zakładał, bo założenie konta w Smart Banku trwa może z 15 minut.
   
 15. marecki

  marecki New Member

  Dołączył:
  22 Grudzień 2015
  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  No to chyba temat karty już wyczerpany :D
  Ale napiszę, że mnie doszła po 4 dniach chyba jakoś tak :) Najważniejsze, że to wszystko jest tutaj darmowe i nie ma żądnych poukrywanych opłat tak jak to jest w przypadku innych kont bankowych. Przeniosłem się do smart banku z PEKAO i tam co chwila miałem jakaś opłatę za transakcję czy jakaś opłata za kartę itd...
  A co do karty w smart banku to czy dostępna jest tutaj karta kredytowa?
  Czy ona także jest darmowa - jak to jest? Jeśli ktoś ma kartę kredytową to proszę o odpowiedź w tym temacie...
   
 16. smarto

  smarto Guest

  Na pytanie odnośnie Smart Bank kiedy karta przyjdzie, powiem ci tak: czeka się kilka dni od momentu złożenia wniosku o kartę. Jak go złożysz to już twój wybór, albo przez smarftona, albo telefonicznie, ewentualnie przy zakładaniu konta. Karty są wysyłane pocztą, więc tu wiele zależy od tego jak dany urząd pocztowy pracuje, ale do tygodnia to max.
   
 17. Goniec

  Goniec New Member

  Dołączył:
  27 Luty 2014
  Wiadomości:
  34
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  0
  Płeć:
  Mężczyzna
  Ja karte do konta smart bank dostałem w ciągu 4 dni od złożenia wniosku o konta i uruchomienia konta.
  Aktywacja kart - nie było żadnych problemów, śmiałem się bo nawet moja mamy, która nie jest zbyt bardzo ogarnięta w sprawach komputerowych - be problemów poradziła sobie z aktywacja konta i założeniem go przez internet - także naprawdę nie jest to NIC SKOMPILOWANEGO - nie ma sie czym stresować.

  Dodam także jak pozostali - konto w 100% jest bez opłat tak jak zostało to przedstawione w reklamach. Ja jest zadowolony. Jedyne co by mogli poprawić to szybkość działania tego konta bo nie powiem kilka razy zdarzyło mi się, że się to zawiesiło.
   
 18. Iwona.aa

  Iwona.aa Guest

 19. Slawek2

  Slawek2 New Member

  Dołączył:
  11 Styczeń 2015
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Płeć:
  Mężczyzna
  Tak jak w każdym Banku. Kilka dni czekasz i przychodzi. Oczywiście odejmij dni weekendu bo wtedy poczta ani bank nie pracuje, ale z 4 dni spokonie i powinna być.
   
  Last edited by a moderator: 22 Czerwiec 2016
 20. maro

  maro Guest

  ja niestety mam przykre doświadczenie jesli chodzi o kartę bo pierwsza w ogóle nie doszla, dopiero po dwóch telefonach, zastrzeżeniu tej nie otrzymanej karty po niecalych dwóch miesiącach wczoraj dostałem pin poczta do nowej karty, teraz czekam na kartę.
   
Podobne tematy: Smart Bank
Forum Tytuł Data
Rachunki - forum ogólne Smart Bank czy za darmo? Wszystko? 18 Kwiecień 2014
Rachunki osobiste Orange Finanse czy Smart Bank - co wybrać, jakie konto lepsze, opinie 18 Kwiecień 2014
Rachunki osobiste smart bank czy mbank - proszę o opinie, gdzie lepiej mieć konto 18 Kwiecień 2014
Konta internetowe Smart Bank czy ING - gdzie lepiej mieć konto? 8 Kwiecień 2014
Opinie o kontach bankowych Smart Bank opinie - jakie warunki ma ich konto bankowe? 8 Marzec 2014
Rachunki - forum ogólne smart konto czy ekonto? Co polecacie? 18 Kwiecień 2014
Konta dla młodych Smart Konto dla nieletnich? 8 Kwiecień 2014

Poleć tę stronę